Vrijstaande woning in Dahme - Duitsland

    Geschwister-Scholl-Straße 12
    15936 Dahme (Duitsland)
    • Vrijstaande woning
    • Vrijstaand huis in het middeleeuwse stadje Dahme (Dahme/Mark). De stad wordt omgeven door vele natuurgebieden. Dahme Heideseen is bijvoorbeeld 594 km2 groot en staat bekend om meer dan 100 meren! Dahme is ook een geweldige locatie, de Tropische Eilanden en Berlijn zijn gemakkelijk te bereiken. Maar deze stad wordt vooral gekenmerkt door prachtige architectonische monumenten, en het aangeboden gebouw bevindt zich in het centrum ervan. Zo zijn de fundamenten van de Sint-Mariakerk, die naast het huis ligt, ruim 800 jaar oud. Er zijn ook ruïnes van een kasteel in de buurt (de eerste vermelding van het bestaan ervan dateert uit 1186), met een aangrenzend park met een dierentuin die meer dan 100 jaar oud is. Er loopt ook een deel van de beroemde Flaming Skate, een skeeler- en fietsroute van ruim 250 km lang, die door het park loopt. De lijst met architectonische monumenten van de stad is vrij uitgebreid. Er staan diverse huizen, maar ook een prachtig gemeentehuis, ook zichtbaar op de foto's. Het aangeboden huis is tevens een monument en dateert uit het einde van de 17e eeuw. Het werd op 30 juli 2021 op de monumentenlijst geplaatst. Deze voorziening heeft een volledige renovatie nodig. Alle installaties zijn niet meer operationeel. Ondanks zijn leeftijd verkeert het gebouw zelf echter in "vrij goede staat". De ramen aan de voorgevel van het gebouw zijn voorzien van dubbele beglazing (twee ramen hebben enkel glas) en bovendien (zoals te zien is op de foto's) is het dak in vrij goede staat. Het moet relatief recentelijk zijn vervangen (de exacte datum is onbekend). Volgens de inschrijving in het Kadaster bedraagt de perceeloppervlakte 134 m2. Het woonoppervlak bedraagt circa 160 m2. Het gebied dat zichtbaar is in de projecties die bij de foto's zijn gevoegd, zijn de afmetingen van de vloeren. Er is ook een aanbouw van twee verdiepingen aan het gebouw bevestigd (zichtbaar op de foto's en projecties), die geen monument is en dus kan worden gesloopt en de tuin kan worden vergroot. De uitbouw heeft een beschadigd, lekkend dak, waardoor de plafond-/dakbalken en vloerbalken op de eerste verdieping vervangen moeten worden. De dakbalken en plafondbalken van de eerste verdieping van de uitbouw liggen verspreid tussen de muren van de twee panden, waardoor de vervanging niet ingewikkeld is. Ook de achtergevel van het gebouw vraagt aandacht. Deze moet beslist opnieuw gepleisterd worden. Het is mogelijk dat op sommige plaatsen de muur/balken verstevigd moeten worden voordat er gepleisterd kan worden. Over het algemeen gaat het om een woonhuis dat als een grote eengezinswoning kan dienen, maar bijvoorbeeld ook als een gebouw met 4 kleine appartementen voor verhuur (Airbnb, Booking.com, etc.). Naast het kasteel ligt een groot driesterrenhotel (uiteraard met kamers zonder keuken), met een Grieks restaurant (6 dagen per week geopend), dus een zelfstandig appartement met eigen keuken en badkamer zou een interessante optie kunnen zijn voor toeristen die privacy/het gevoel in hun eigen huis te zijn waarderen. Dit is slechts een idee. Er is geen aanvraag ingediend voor toestemming om het pand te verbouwen. Alle zichtbare items op de foto's en de items die niet zichtbaar zijn, worden samen met de woning door de koper overgenomen. Technische tekeningen met afmetingen zichtbaar op de foto's zijn uitsluitend bedoeld om u een idee te geven van de volledige faciliteit. Het pand zal worden verkocht ‘as-is’. De verkoop zal worden afgehandeld door een Duitse notaris, waarvan de kosten voor rekening van de koper komen.

      Vrijstaande woning
      Woningen
      Onbekend

      Partnerveiling
      Troostwijk Auctions
    • Toewijzing
      Recht van gunning

    Neem contact op met de notaris om een onderhands bod uit te brengen.

      Vastgoed Veiling Overschiestraat 59 1062 XD Amsterdam